Dla kogo dropshipping? To częste pytanie wśród osób poszukujących informacji o tym nowoczesnym modelu sprzedaży. Sklep internetowy w modelu dropshipping to doskonałe rozwiązanie dla początkujących właścicieli handlu elektronicznego, osoby doświadczone w sprzedaży na portalach aukcyjnych, sklepy, które nie mają pomysłu skąd brać towar, czy też chcą rozbudować pewne elementy w swoim dotychczasowym e-biznesie.

Przedstawiamy poniżej opis 3 najpopularniejszych grupy, które prowadzą model sprzedaży dropshipping.

1. MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY

Rozpoczynasz swoją przygodę z e-biznesem i nie masz wystarczających środków na kupno towaru i jego późniejsze magazynowanie? W takim razie dropshipping jest dla Ciebie!Inwestowanie i zamrażanie kapitału w postaci towaru w dużych ilościach może być zbędnym ryzykiem finansowym dla początkujących przedsiębiorców. W modelu dropshipping nie ma mowy o kupnie towarów i problemów z ich sprzedażą. Towar posiada hurtownia, a w Twoim sklepie widnieje oferta z listą produktów, które oferuje.

2. ALLEGROWICZE

Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży internetowej, na przykład poprzez portale aukcyjne takie jak Allegro, eBay czy Świstak – dropshiping nie będzie miał przed Tobą większych tajemnic. Jednak sklep internetowy będzie zawsze miał jedną przewagę nad serwisami aukcyjnymi – będzie budował Twoją markę.Co zyskujesz posiadając sklep internetowy:

– budujesz własną markę,
– nie płacisz prowizji komuś innemu,
– działasz bez żadnych ograniczeń,
– możesz budować własną sieć sklepów.Ale to nie wszystko – posiadając sklep na platformie RedCart otrzymujesz sklep w pełni zintegrowany z serwisem Allegro.pl  – czyli otrzymujesz gotowe rozwiązanie dla Twojego e-biznesu!- sprzedajesz w swoim sklepie internetowym, ale jednocześnie nie rezygnujesz ze sprzedaży w serwisie aukcyjnym,
– posiadając szablon graficzny aukcji tworzysz swój sklep rozpoznawalny w społeczności Allegro,
– dwukierunkowa integracja pozwala na posiadanie aktualnych informacji na temat wystawionego produktu.

Ciekawostka: model dropshipping to również doskonałe rozwiązanie w przypadku wielkogabarytowych produktów, których wysyłka jest droga i kłopotliwa. W tym przypadku to hurtownie przesyła towar prosto na adres Klienta.


3. SKLEPY ONLINE BEZ POMYSŁU NA TOWAR LUB POSZERZAJĄCE ASORTYMENT

Dla tych właścicieli sklepów online, którzy mają bardzo dużo pomysłów na zarobienie w Internecie, lub nie mogą zdecydować się jakie towary sprzedawać. W tym momencie z pomocą przychodzi hurtownia dropshipping, która dzięki swojej szerokiej ofercie produktów jest w stanie zagwarantować ciekawy towar do Twojego e-sklepu.W zależności od pomysłu na biznes, możesz stworzyć różnorodny charakter sklepu – od specjalistycznego z okrojonym i starannie dobranym asortymentem, do sklepu z dużą ilością kategorii i różnorodnym asortymentem. Podczas pobierania oferty hurtowni dropshipping można wybrać określone produkty – dzięki temu obecne już na rynku sklepy internetowe mogą bez dodatkowych kosztów poszerzyć swój asortyment o dodatkowy towar. W tym przypadku zalecane jest stworzenie multisklepu lub subsklepu, który jest obsługiwany z poziomu jednego panelu administracyjnego. Więcej informacji o wielu sklepach w jednym miejscu znaleźć można TUTAJ.


NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI MODELU DROPSHIPPING:

  • minimalny próg wejścia i założenia e-biznesu
  • brak zamrażania kapitału finansowego
  • brak posiadania magazynu
  • najniższe możliwe ryzyko finansowe
  • szybki czas dostawy towaru do Klienta (najlepsze hurtownie oferują czas wysyłki nawet do 12 godzin po zamówieniu w określonych godzinach)
  • możliwość rozwoju sklepu internetowego w takich obszarach jak marketing, seo
  • dostęp do zawsze aktualnej oferty hurtowni
  • stała, bezpłatna pomoc techniczna

Dodaj komentarz