Allegro jest potęgą w polskiej branży e-commerce. Miliony sprzedawców zaufało tej największej platformie sprzedażowej w Polsce. Ugruntowana pozycja na rynku już od 14 lat pozwala na zadowolenie ze sprzedaży oraz bezpieczeństwo transakcji. Sprzedawcy Allegro poszukują wciąż nowych rozwiązań dla swojego e-biznesu, które pozwolą powiększyć swoje zyski. Dropshipping na Allegro obecnie staje się coraz popularniejszym sposobem handlu elektronicznego. Aukcje oraz sprzedaż przedmiotów powinna  zawierać produkty, które użytkownik posiada na stanie. Zawierając umowę z wybraną hurtownią sklep internetowy staje się pośrednikiem sprzedaży. W takim przypadku można wystawiać produkty, których nie posiadamy w magazynie, ponieważ wysyła je inna firma. W prawie jest to dozwolona metoda prowadzenia biznesu oraz sprzedaży, ponieważ jest to podobny sposób do sprzedaży w sklepie internetowym.

Oferta produktowa

Pliki XML pozwalają na szybkie drożenie produktów do sklepu internetowego. Oprogramowanie sklepu RedCart pozwala na sprzedaż zarówno w modelu dropshipping, a także na portalu aukcyjnym. Dwukierunkowa integracja z Allegro pozwoli na automatyczne wznawianie się aukcji, wysyłanie oraz pobieranie transakcji do panelu administracyjnego i wystawianie komentarzy. Włączenie dwukierunkowej integracji pozwala na zautomatyzowanie sprzedaży bez zbędnej utraty czasu.

Zalety i wady dropshippingu na Allegro?

ZALETY

Różnorodność oferty – przedstawienie szerokiej oferty produktowej, którą wciąż można rozwijać, to niewątpliwy plus dropshippingu. Wszystkie produkty, które oferuje hurtownia mogą znaleźć się w ofercie sklepu na koncie Allegro. Im więcej produktów, tym lepsze szanse na sprzedaż dla właściciela sklepu. Przykładowo, jeśli sklep będzie posiadał od 100 do 1000 produktów na swoim koncie, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo sprzedaży.

Dogodne ceny – cena jest wyznacznikiem dla której Klienci dokonują zakupów w serwisie Allegro. Łatwość filtrowania produktów po najniższej cenie to często praktykowana metoda przez Klientów.  Każdy chce kupić produkt po najatrakcyjniejszej cenie. W przypadku posiadania towaru z hurtowni dropshipping możemy mieć pewność, że nasz towar będzie posiadał cenę niższą od konkurencji. To wszystkie dzięki braku inwestycji gotówki właściciela sklepu. Kosztami, które Sprzedawca musi ponieść to koszty wystawienia aukcji i pokrycia prowizji dla Allegro od sprzedaży.

Szybka realizacja przesyłki – szybkość wysyłki zależna jest od realizowana zamówień przez hurtownię – w skład tego wchodzi kompletowanie zamówienia, pakowanie oraz sama wysyłka. Wszystko jednak zależy od funkcjonowania wybranej przez właściciela sklepu hurtowni. Przykładowo – zamówienia złożone do godziny 12 są realizowane jeszcze tego samego dnia. Dzięki szybkiej wysyłce sprzedaż na portalu aukcyjnym zaowocuje zaufaniem, pozytywnymi komentarzami. Tutaj przeczytasz więcej o przesyłce dropshipping. Nieuczciwie współpracujące hurtownie mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie Ciebie jako Sprzedawcy. Utracone zaufanie przez Klientów odbije się również na Twojej sprzedaży.

WADY

Opisanie produktu – w przypadku pobierania produktów w zależności od hurtowni, pliki XML posiadają opisy. Jednak nie widząc produktów na żywo możesz mieć problemy z odpowiedzeniem na szczegółowe pytania Klientów dotyczącego wybranego produktu. W takim przypadku możesz skontaktować się z hurtownią i zapytać o cechy szczególne, które nie zostały uwzględnione w udostępnionym opisie.