Opisy produktów odgrywają bardzo ważną rolę w sklepie internetowym z marketingowego punktu widzenia.  Pozwalają zapoznać się z produktem, którego nie można zobaczyć ani dotknąć, tak jak w sklepie stacjonarnym. Inwestycja w profesjonalne opisy zawsze się zwraca w postaci dobrze poinformowanych Klientów, brakiem zwrotów towaru i zmniejszoną ilością reklamacji. Nowy, unikatowy i zaprojektowany zgodnie z zasadami SEO opis dla każdego produktu z osobna poprawia również widoczność w wyszukiwarce. Dzięki automatycznej integracji z hurtownią sklep otrzymuje dostęp do gotowych opisów produktowych, warto jednak poświęcić czas i energię, aby wyposażyć sklep w unikatową treść.

Opisy produktów w sklepie dropshipping

Produkty w sklepie po zaciągnięciu oferty z hurtowni dropshipping powinny być zmienione na unikatową, dedykowaną dla danego sklepu treść.  Dlaczego? Korzystając z połączenia z bazą produktową dostawcy jesteśmy narażeni na to, że skorzystamy z tych samych opisów, co inni właściciele e-biznesów, współpracujący z dostawcą. Skutkuje to tzw duplicate content w naszym sklepie.

Co to jest duplicate content?

Określeniem duplicate content określa się fragmenty tekstu umieszczone w witrynie, które są takie same lub bardzo podobne do treści znajdujących się  na innych stronach. Dotyczy to kopiowania tekstu zarówno w ramach tej samej strony, jak i z innych witryn. Google preferuje treści, które są najbardziej adekwatne dla wyszukiwań użytkownika oraz przynoszą ze sobą wartość, więc używanie skopiowanych opisów skutkować może niskimi rankingami.

Dedykowane i unikatowe opisy produktowe pełnią bardzo istotne funkcje z marketingowego punktu widzenia: z jednej strony informują klienta o wszystkich właściwościach produktu i mają na celu skuteczne zachęcenia do sprzedaży, z drugiej, są ważne dla wyszukiwarek, które wybierają i wyświetlają treść określoną przez algorytmy jako wartościowa, jako wynik na konkretne zapytanie użytkownika.

O czym warto pamiętać tworząc opis produktu w sklepie dropshipping?

Tak jak zostało to zaakcentowane, opis produktu w sklepie internetowym to nie tylko odpowiednia prezentacja produktu, ale także treść ważna z punktu widzenia wyszukiwarek. Tworząc opisy w naszym sklepie warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, dzięki którym opisy zaczną pracować na rzecz zwiększenia sprzedaży w naszym sklepie.

Stwórz opisy zgodnie z zasadami SEO

Opisy powinny być unikatowe oraz zawierać najważniejsze słowa kluczowe i frazy, istotne oraz często wyszukiwane przez klientów. Warto pamiętać więc o dodaniu nazw marek oraz funkcjonalności, które mogą być szczególnie interesujące z punktu widzenia naszych klientów. Nie jest łatwo pozycjonować się na najbardziej atrakcyjne i wyszukiwane słowa kluczowe takie jak „torebki”, czasem warto więc postawić na tzw frazy długiego ogona, czyli bardziej szczegółowe, wąsko targetowane frazy takie jak: „skórzana kopertówka”.

Pisz językiem korzyści

Właściwości techniczne są bardzo istotne i nie można ich pominąć, jednak wielu specjalistów od marketingu mówi o tzw. pisaniu w „języku korzyści dla klienta”. Klienci kupują bowiem nie ze względu na nic nie mówiące oznaczenia techniczne, ale ze względu na konkretne korzyści i wartości dodane, jakie za nimi się kryją – warto więc każdą cechę ubrać w opis przydatnej i ułatwiającej życie funkcji: czasem przewagą nad konkurencją w oczach klienta może okazać się jedna dodatkowa cecha, czasem szczegół związany z wyglądem.

Opisz wszystkie cechy, których nie da się zobaczyć na zdjęciu

Pamiętaj, że klient w sklepie internetowym podejmuje decyzję zakupową tylko na podstawie zdjęcia – nie ma możliwości obejrzenia  produktu „na żywo”, nie może skorzystać także z informacji podanych na opakowaniu. Zadaniem właściciela sklepu jest więc stworzenie opisu, który będzie informował o wszystkich cechach istotnych z punktu widzenia klienta, takich jak np skład i rodzaj materiału, z jakiego zorbiony jest produkt. Brak którejkolwiek z ważnych informacji może wpłynąć na brak decyzji o podjęciu zakupu w sklepie.

Podaj dokładne wymiary produktu.

Przy czym nie wystarczy oczywiście dodanie informacji o dostępnych rozmiarach w standardzie s,m lub l lub sformułowanie „mieści format A4”. Jedną z podstaw sprzedaży internetowej jest udostępnienie dokładnych tabeli rozmiarów np. w centymetrach, które odzwierciedlają rzeczywiste wymiary produktu. Pozwala to m.in uniknąć zwrotów – a udany zakup to podstawa zadowolenia z obsługi i doskonały fundament pod następne zakup. Nie zapomnijmy podać także innych, ważnych z punktu widzenia klienta parametrów, których nie da się wywnioskować ze zdjęcia – takich jak waga produktu.

Przykładowy opis produktu w sklepie internetowym:

sklep internetowy dropshipping
Jak opisać produkty w sklepie internetowym? / Źródło zdjęcia: hurtownia torebek Bagexpress

Jak można zmienić opis torebki w taki sposób, aby stał się bardziej atrakcyjny dla Klientów? Chociażby w poniższy sposób, rozwijając poszczególne elementy w języku korzyści dla klienta:

  • Torebka damska koloru czerwonego, pokryta efektownym geometrycznym wzorem – torebka, która dodaje indywidualnego stylu.
  • Wykonana z wysokiej jakości skóry naturalnej – dzięki temu masz pewność, że torebka jest wysokiej jakości i będzie trwałą ozdobą Twojego ubioru.
  • Wewnątrz znajduje się kieszonka na telefon komórkowy, kieszeń na kartę, kieszonka na zamek błyskawiczny i przegródka wewnętrzna – dzięki temu Twoje najważniejsze rzeczy będą zawsze na swoim miejscu, bezpieczne i zorganizowane.
  • Torebka w środku wyłożona żakardowym materiałem z logiem marki – estetyczne wykonanie wnętrza torebki z przyjemnego w dotyku materiału sprawi, że szukanie szminki staje się przyjemnością.
  • Wymiary torebki to: długość: 33 cm, wysokość: 25.5 cm, szerokość: 13 cm, uchwyt: 13.5 cm, nie mieszcząca A4 – ekonomiczne wymiary torebki sprawiają, że będzie eleganckim dodatkiem mieszczącym najpotrzebniejsze rzeczy takie jak telefon komórkowy, portfel, mała kosmetyczka czy tablet.
  • Wyposażona w krótkie, poręczne uchwyty do noszenia w ręce oraz w dodatkowy, doczepiany i regulowany pasek o długości 116.5 cm – w razie potrzeby torebkę można zarzucić na ramię, przez co masz wolne obie ręce gdy ich najbardziej potrzebujesz.
  • Torebka zamykana na zamek błyskawiczny – dzięki temu masz pewność, że zawartość torebki nie wypadnie podczas przemieszczania się po mieście.
  • Produkt włoskiej marki XXX.
  • Produkt posiada roczną gwarancję.

Jeśli sam tworzysz opisy produktów – masz pewność, że będą one niepowtarzalne i unikatowe Unikalność i rzetelność ich wykonania na pewno zostanie doceniona przez Klientów Twojego sklepu. Dostosuj się więc do ich potrzeb, a także pamiętaj o używaniu słów kluczowych w opisach.

Życzymy powodzenia przy tworzeniu opisów produktów w Twoim sklepie internetowym dropshipping!

dropshipping

One thought on “Jak opisać produkty w sklepie internetowym dropshipping?”

  1. Dlatego wiec niewatpliwie administratorem danych osobowych jest sprzedawca w sklepie internetowym, ktory posiada wlasne magazyny, jak rowniez sprzedawca, ktory zorganizowal swoj sklep w modelu dropshipping. Podkreslic nalezy, ze ten drugi obowiazkowo bedzie musial zawrzec umowe o powierzeniu przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z przepisami, administrator danych osobowych moze albo samodzielnie przetwarzac te dane albo powierzyc te czynnosc innemu podmiotowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *