Jesteś zainteresowany założeniem sklepu internetowego i myślisz o modelu dropshipping? Świetnie się składa, bo przed rozpoczęciem sprzedaży musisz dowiedzieć się co decyduje, że sklep dropshipping sprzedaje!

Witryny e-commerce nacechowane obecnie nowoczesnymi skryptami potrafią być efektowne. Wszystko jednak jest nastawione na efektywną sprzedaż. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś w sklepie internetowym, na pewno wiesz o czym mowa. Zwiększanie ruchu na stronie to jedno, ale użyteczność strony pod względem potencjalnego Klienta to drugie. Dlatego dowiedz się co zrobić, aby nie stracić Klienta, które już wszedł na stronę Twojego sklepu.

 Co sklep internetowy w modelu dropshipping powinien mieć, aby skutecznie sprzedawał?

  • Unikalna szata graficzna – przyciągająca, lecz nie odciągająca uwagi od produktów będących w sklepie.
  • Funkcjonalny wygląd sklepu – przejrzysty, który poprowadzi Klienta do finalizacji transakcji. Ważna jest spójność wszystkich elementów w sklepie.
  • Skondensowane kategorie produktów – asortyment powinien być prawidłowo rozmieszczony, a także opisany zgodnie z frazami kluczowymi. Dzięki temu mamy realny wpływ na pozycję sklepu w wyszukiwarce.
  • Opisy towarów – teksty powinny być korzystne z pozycji czytelnika i stosuj język korzyści. Zobacz jak opisać produkty w sklepie internetowym dropshipping by skutecznie sprzedawać!
  • Porady – chcesz skutecznie przekonać do siebie Klientów? Zacznij prowadzić z nim dialog i stań się ekspertem w swojej dziedzinie. Może w tym pomóc moduł bloga wbudowanego w sklep internetowy, gdzie będziesz mógł umieszczać teksty i porady ze swojej branży.
  • Interakcja z użytkownikiem – przydać się tutaj mogą media społecznościowe, a także wbudowana opcja komentarzy i opinii Klientów po zakupie danego produktu.
  • Szybkie przejście do produktu – obecnie wyszukiwanie informacji w Internecie jest szybkie i proste. Tak samo jest z wyszukiwaniem produktów w sklepie. Nikt nie chce  tracić czasu na poszukiwanie produktu ze względu na przypisanie go do złej kategorii. Do wyszukania odpowiedniego produktu potrzebne są 3 przejścia pomiędzy stronami.
  • Proste wyszukiwanie – aby maksymalnie ułatwić Klientowi odnalezienie produktu w sklepie przydatna może stać się.. wyszukiwarka. Po wpisaniu początkowej frazy pokaże się lista produktów odpowiadających zapytaniu. Proste i wygodne!

Zobacz więcej możliwości promocji sklepu internetowego w naszym Centrum Wiedzy.

Podsumowując – wszelkie działania sklepu online powinny być nastawione na sprzedaż produktów, nie zapominając o przyjaznym ukierunkowaniu na Klienta. Powyższe elementy mają na celu optymalizację sklepu przy jednoczesnym zachowaniu standardów użyteczności wobec potencjalnych konsumentów.

Leave a comment