Sprzedaż w sklepach internetowych w Polsce regularnie rośnie, według badań rynku liczba osób odwiedzających różnego rodzaju platformy sklepowe sięga 12,5 miliona (badanie Gemius oraz Izby Gospodarki Elektronicznej, maj 2014). Branża e-commerce przedstawia ogromny potencjał dla e-sprzedawców ze względu na swój systematyczny i nie zwalniający tempa przyrost, do tego handel internetowy oferuje coraz więcej możliwości ułatwiających start w e-biznesie. Na jakie branże należy postawić w sprzedaży internetowej i jaki sklep otworzyć? Oto krótkie zestawienie branży top, w których warto postawić właśnie na hurtownię dropshipping: 

Jaki sklep otworzyć w 2015?

Zoologia

Numer jeden wśród branż, na które warto postawić w roku 2015. Jak obrazują – szokujące dosyć – badania rynkowe, Polacy w roku 2014 wydali na karmę dla zwierząt dwa razy więcej pieniędzy, niż na produkty na niemowląt. Ten fakt zaczyna znaczniej miej dziwić, gdy przytoczy się kilka liczb z rynku: w polskich gospodarstwach domowych żyje obecnie około 8 mln psów i 6 mln kotów. Według prognoz rynkowych, Polacy w 2015 wydadzą na karmę dla swoich pupili ok 2,3 mld złotych. Jednak zarobić można nie tylko na samej karmie: póki co, cały polski rynek artykułów zoologicznych charakteryzuje się około 20% wzrostem w skali roku! Klatki, smycze, ubranka dla zwierząt – to artykuły, o które raczej trudno nawet w dużym markecie i które doskonale sprawdzą się w sprzedaży online, także w modelu dropshipping:

Zobacz integrację z hurtownią zoologiczną MOLOS

Erotyka

Gadżety erotyczne i bielizna erotyczna to wręcz idealny asortyment do sprzedaży w internecie, ze względu na to, że tego typu produkty są wciąż objęte swego rodzaju tabu. Z drugiej strony, wokół seks shopów dokonała się na przestrzeni ostatnich lat w Polsce swego rodzaju obyczajowa rewolucja – zwłaszcza w przypadku kobiet. Jak pokazują bowiem badania, kobiety są coraz aktywniejszą grupą odbiorów jeśli chodzi o ….filmy erotyczne. Kobietom także mimo wszystko jest dużo łatwiej – bo dyskretniej – kupować zabawki erotyczne właśnie w sklepie internetowym. E-commerce to wręcz wymarzony kanał do sprzedaży tego typu asortymentu: umożliwia klientom dostęp do towaru, którego nie ma na półce w osiedlowym sklepie, do tego nikt nie domyśli się co przychodzi w tajemniczo zapakowanej paczce. Zwłaszcza, że dropshippingowe erotyczne hurtownie internetowe kładą nacisk na dyskretne przygotowanie paczki do wysyłki. Warto przy okazji także wspomnieć, że marże na towary erotyczne potrafią sięgać nawet 100%….

Zobacz możliwości integracji z hurtowniami erotycznymi 

Zabawki i artykuły dla dzieci

Zabawki i artykuły dla dzieci to jedna z branż, które charakteryzują się największym przyrostem na rynku. Jak pokazują długofalowe badania rynku, sprzedaż tego typu artykułów w internecie wzrosła na przestrzeni ostatnich pięciu lat o 230%. Akcesoria dziecięce to także towar, który nadaje się doskonale do sprzedaży w internecie dla wiecznie zabieganych i zajętych klientów, w tym zwłaszcza la młodych rodziców. Do tego jeśli weźmiemy pod uwagę rosnącą świadomość klientów pod kątem wyboru produktów bezpiecznych, zdrowych, naturalnych i spełniających wszelkie normy jakościowe, sklep internetowy wydaje się być idealnym miejscem do zakupy tego typu produktów. Na rynku pojawiło się w ostatnim czasie kilka dobrych hurtowni, które oferują sprzedaż internetową w modelu dropshipping:

Zobacz integrację z hurtowniami oferującymi artykuły dla dzieci


Gotowy sklep internetowy

Odzież i bielizna

W przypadku odzieży, obuwia i bielizny istnieje z pewnością zdecydowanie największa konkurencja, jednak jak pokazują badania, segment ten wciąż charakteryzuje się dużym potencjałem ze względu na swój największy udział w całej sprzedaży online na poziomie 28%. Jednocześnie, na przestrzeni ostatnich pięciu lat segment odzieżowy zaliczył wzrost sprzedaży o ok. 80%. Zakładając e-sklep z odzieżą warto jednak pomyśleć o możliwościach, jakie oferuje kanał e-commerce w dotarciu do konkretnego targetu i zaoferowanie asortymentu, którego próżno szukać w galeriach handlowych, czy wielkich sklepach sieciówek. Strzałem w dziesiątkę może okazać się asortyment skierowany na zapotrzebowanie bardzo konkretnych potrzeb:

– odzież dla osób 45 plus
– odzież w większych rozmiarach
– obuwie w nietypowych rozmiarach

Zobacz możliwości integracji z hurtowniami odzieżowymi

Elektronika, komputery i AGD

Jest to branża, która bardzo się liczy w całym kanale e-commerce: jest trzecia pod względem wielkości, z 24% udziałem w całym rynku sprzedaży online. Ponadto, na przestrzeni ostatnich pięciu lat zaliczyła wzrost sprzedaży o 74%. Warto tutaj zaznaczyć, że platforma RedCart posiada integrację z kilkoma hurtowniami elektronicznymi, które można zaliczyć do najlepszych na rynku zarówno pod względem ilości, jak i jakości asortymentu.

Zobacz możliwość integracji z hurtownią oferującą elektronikę i sprzęt komputerowy

Handmade

Moda na produkty handmade to częściowo reakcja na masową produkcję tanich i pozbawionych duszy produktów niskiej jakości, obcego zazwyczaj pochodzenia. Wszelkiego rodzaju rękodzieło i produkty artystyczne oraz produkty regionalne, które jest bardzo ciężko wprowadzić do dużych sieci handlowych znajdą swoje miejsce w mniejszych sklepach internetowych, doskonale sprofilowanych na konkretne grupy klientów. Sklep internetowy nadaje się doskonale do dystrybucji tego typu produktów ze względu na niskie koszty uruchomienia biznesu: nie wymaga wynajmowania powierzchni biurowej i magazynu, można go także prowadzić “po godzinach” , jako dodatkowe zajęcie. Narzędzia promocji i marketingu dostępne w e-commerce pozwalają natomiast na bardzo precyzyjne dotarcie z ofertą do określonej grupy klientów.

10Comments

 • MyBaby-Shop
  PostedMay 27, 201510:01 pm0Likes

  czekamy na wiecej – jesli znajdziecie nowych dostawcow prosze o zaktualizowanie listy
  chetnie podlaczylbym sie do procecenta ubranek dla dzieci

 • Kamila
  PostedMay 28, 20154:22 pm0Likes

  Świetna dobota! 🙂
  Dzięki za wpis, powracam do tematu otwarcia sklepu internetowego.

 • Katarzyna
  PostedMay 29, 20156:44 am0Likes

  Pani Kamilo – proszę tylko dać znać, na jakie pytania związane z dropshippingiem potrzebuje Pani odpowiedzi

 • marcin228
  PostedJune 2, 20151:47 pm0Likes

  O tak! Szukałem wszędzie informacji na ten temat, więlkie dzięki edropshipping. Zrobiliście kawał dobrej roboty. Mam już swojego faworyta w zestawieniu 🙂

 • PanTadeusz
  PostedJune 3, 20159:54 am0Likes

  Sporo czasu poświęciłem na analizę rynku i sprzedaży w sklepach internetowych. Wasze informacje w 99% pokrywają się z tym co udało mi się odszukać. Od siebie dodałbym jeszcze, że jeśli chodzi o zwroty towarów to w erotyce jest ich najmniej ale to chyba nikogo nie powinno dziwić. To jest dopiero dobry klient. Proszę o więcej dostawców z towarem zoologicznym oraz akcesoria dla dzieci i niemowląt.

 • Bartosz
  PostedNovember 10, 201511:10 am0Likes

  Nie polecam hurtowni zoologicznej Molos!!! Najpierw problemy z założeniem konta, później 4 dni oczekiwania na maila z prośbą o więcej szczegółów dotyczących dropshippingu. Zamówienie złożone, klient czeka na paczkę, a ja nie mogę doprosić się o informacje o kosztach wysyłki. Nie wiadomo nawet w jaki sposób paczka zostanie wysłana (kurierem, paczkomatem, pocztą polską?). Wydaje mi się, że nie tak powinna wyglądać walka o klienta. Nie polecam współpracy z tą firmą.

 • Sylwester
  PostedApril 12, 201611:00 am0Likes

  Dzień dobry,

  jestem w trakcie uruchamiani e-sklepu opartego na DropShippingu. Przymierzam się do współpracy z kilkoma hurtowniami i mam w związku z tym dylemat związany z wysyłką. Być może to nie jest problem dla kogoś, kto już go rozwiązał ale dla mnie e-sklep jest nowością.
  Chodzi o to, jak powinna być załatwiona sprawa wysyłki, kiedy ten sam klient zamówi za jednym razem po 1 sztuce z każdej hurtowni, z którą współpracuję? Czy może ktoś ma już rozwiązanie tej sprawy?

 • VPS server
  PostedApril 20, 201610:58 pm0Likes

  Za wszelka cene dazmy do jak najlepszej reputacji. Jezeli klient bedzie chcial zwrocic zakupiony produkt nie utrudniajmy mu tego. W regulaminie powinnismy napisac duzymi literami, ze zwroty sa mozliwe. Kupujac towar w sklepie internetowym nie mamy mozliwosci obejrzenia go z bliska, dotkniecia itp. Jezeli klient nie bedzie mogl go zwrocic to pewnie nie zdecyduje sie na jego zakup. Gwarantuje, ze zwiekszy to sprzedaz w stosunku do strat zwiazanych ze zwrotami produktow.

 • Trackback: JAK ZACZĄĆ ZARABIAĆ ONLINE I WYPŁYNĄĆ NA SZEROKIE WODY W INTERNECIE (CZ.2) - Cyfrowi Nomadzi

Leave a comment