Dla kogo dropshipping? To częste pytanie wśród osób poszukujących informacji o tym nowoczesnym modelu sprzedaży. Sklep internetowy w modelu dropshipping to doskonałe rozwiązanie dla początkujących właścicieli handlu elektronicznego, osoby doświadczone w sprzedaży na portalach aukcyjnych, sklepy, które nie mają pomysłu skąd brać towar, czy też chcą rozbudować pewne elementy w swoim dotychczasowym e-biznesie. O zaletach i wadach dropshippingu piszemy w innym artykule, który znajdziesz tutaj.

Przedstawiamy poniżej kilka najpopularniejszych grup klientów, którzy prowadzą model sprzedaży dropshipping.

1. MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY

Rozpoczynasz swoją przygodę z e-biznesem i nie masz wystarczających środków na kupno towaru i jego późniejsze magazynowanie? W takim razie dropshipping jest dla Ciebie! Inwestowanie i zamrażanie kapitału w postaci towaru w dużych ilościach może być zbędnym ryzykiem finansowym dla początkujących przedsiębiorców. W modelu dropshipping nie ma mowy o kupnie towarów i problemów z ich sprzedażą. Towar posiada hurtownia, a w Twoim sklepie widnieje oferta z listą produktów, które oferuje.

2. SPRZEDAWCY ALLEGRO

Jeśli masz już doświadczenie w sprzedaży internetowej, na przykład poprzez portale aukcyjne takie jak Allegro czy eBay – dropshiping nie będzie miał przed Tobą większych tajemnic. Jednak sklep internetowy będzie zawsze miał jedną przewagę nad serwisami aukcyjnymi – będzie budował Twoją markę.

Co zyskujesz posiadając sklep internetowy:
– budujesz własną markę,
– nie płacisz prowizji komuś innemu,
– działasz bez żadnych ograniczeń,
– możesz budować własną sieć sklepów.Ale to nie wszystko – posiadając sklep na platformie RedCart otrzymujesz sklep w pełni zintegrowany z serwisem Allegro.pl  – czyli otrzymujesz gotowe rozwiązanie dla Twojego e-biznesu!
– sprzedajesz w swoim sklepie internetowym, ale jednocześnie możesz nadal prowadzić sprzedaż w serwisach aukcyjnych,
– zyskujesz dodatkowe kanały sprzedażowe (poza Allegro i eBay możesz także prowadzić sprzedaż w takich serwisach jak Ceneo, Empik czy Carrefour)
– dwukierunkowa integracja pozwala na posiadanie aktualnych informacji na temat wystawionego produktu.

Ciekawostka: model dropshipping to również doskonałe rozwiązanie w przypadku wielkogabarytowych produktów, których wysyłka jest droga i kłopotliwa. W tym przypadku to hurtownie przesyła towar prosto na adres Klienta.


3. SKLEPY ONLINE, KTÓRE MOGĄ POSZERZYĆ ASORTYMENT

Dla tych właścicieli sklepów online, którzy mają bardzo dużo pomysłów na zarobienie w Internecie, lub nie mogą zdecydować się jakie towary sprzedawać. W tym momencie z pomocą przychodzi hurtownia dropshipping, która dzięki swojej szerokiej ofercie produktów jest w stanie zagwarantować ciekawy towar do Twojego e-sklepu.W zależności od pomysłu na biznes, możesz stworzyć różnorodny charakter sklepu – od specjalistycznego z okrojonym i starannie dobranym asortymentem, do sklepu z dużą ilością kategorii i różnorodnym asortymentem. Podczas pobierania oferty hurtowni dropshipping można wybrać określone produkty – dzięki temu obecne już na rynku sklepy internetowe mogą bez dodatkowych kosztów poszerzyć swój asortyment o dodatkowy towar. W tym przypadku zalecane jest stworzenie multisklepu lub subsklepu, który jest obsługiwany z poziomu jednego panelu administracyjnego. Więcej informacji o wielu sklepach w jednym miejscu znaleźć można TUTAJ.


NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI MODELU DROPSHIPPING:

  • minimalny próg wejścia i założenia e-biznesu
  • brak zamrażania kapitału finansowego
  • brak posiadania magazynu
  • najniższe możliwe ryzyko finansowe
  • szybki czas dostawy towaru do Klienta (najlepsze hurtownie oferują czas wysyłki nawet do 12 godzin po zamówieniu w określonych godzinach)
  • możliwość rozwoju sklepu internetowego w takich obszarach jak marketing, seo
  • dostęp do zawsze aktualnej oferty hurtowni
  • stała, bezpłatna pomoc techniczna

Leave a comment