Dropshipping hurtownie

Hurtownie dropshipping to najważniejszy element zaraz po założeniu sklepu internetowego. Wybór odpowiedniego dostawcy zależy bowiem od zadowolenia Klientów, a to przekłada się na wizerunek naszego sklepu i jego funkcjonowania. Proces integracji, jak i zamówienia od strony technicznej to pierwszy krok do stworzenia funkcjonalnego e-sklepu dropshipping.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu hurtowni dropshipping?

Sprawdź czy hurtownia z którą zdecydujesz się współpracować posiada wyznaczoną osobę, konsultanta , z którym zawsze będziesz mógł się skontaktować w przypadku jakichkolwiek problemów.
Rozpoczęcie współpracy z hurtownią zazwyczaj wiąże się z bezpośrednim kontaktem ze strony właściciela sklepu internetowego do wybranej hurtowni.

Umowa z hurtownią

Podpisanie umowy z hurtownią jednoznacznie określa model współpracy, warunki i obowiązki, które sklep internetowy musi spełnić

Przy zawieraniu umowy z hurtownią zawsze należy mieć na uwadze takie kwestie jak:
– możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą odpowiedzialną za współpracę hurtowni ze sklepami internetowymi,
– rejestracja na stronie hurtowni,
– potrzebne dokumenty i czas weryfikacji,
– przygotowanie oferty pod względem technicznym,
– czy hurtownia z góry ustala marżę,
– czy istnieje minimalna wartość zamówienia,
– jak wygląda proces zamówienia,
– ile wynoszą koszty wysyłek towarów,
– możliwość umieszczania własnych reklam.
Już przy pierwszym kontakcie z hurtownią należy dowiedzieć się również, czy za samą współpracę  pobierane są opłaty dodatkowe.

Oferta

Co oferuje hurtownia? Czy wprowadza do swojej oferty nowe produkty i aktualizuje ją na bieżąco? Czy oferuje również pomoc z zakresu merytorycznego? Jeśli tak, to jest odpowiednim kandydatem do współpracy!

Obecne najlepsze internetowe hurtownie dropshipping oferują bardzo dobrze zaopatrzone pliki XML bądź CSV. Dzięki nim właściciele sklepów internetowych otrzymują wsparcie w postaci:

 • gotowych opisów – pełny opis produktu pod względem jego zastosowania, materiału czy funkcjonalności, często również w obcych językach,
 • zdjęć produktów – dzięki czemu nawet nie posiadanie własnych fotografii produktów można skorzystać z gotowych zdjęć produktów w najlepszej jakości,
 • prezentacje video – filmy video prosto od producentów pozwalają na dokładniejszą prezentację produktu i uatrakcyjnienie oferty.


Gotowy sklep internetowy

Integracja

Prawidłowe oprogramowanie sklepu internetowego powinno pozwolić na integrację z dowolną hurtownią dropshipping bez większych problemów. Nieograniczone możliwości pod względem wyboru dostawców pozwalają dobrać asortyment tak, by był atrakcyjny dla Klienta. Warto jednak zauważyć, że posiadanie więcej iż jednego dostawcy może wiązać się z kłopotami logistycznymi – kilka produktów z różnych hurtowni dla jednego Klienta nie zostanie wysłane w jednej, skompletowanej paczce.
Integracja polega na wprowadzeniu pliku XML do systemu sklepu. Jego struktura zbudowana jest tak, że najpotrzebniejsze elementy takie jak: nazwa, numer EAN produktu, nazwa producenta, cena oraz inne najpotrzebniejsze informacje.

Zalety systemu integracyjnego to:

 • pobranie kilkudziesięciu tysięcy gotowych produktów z hurtowni,
 • automatyczne pobieranie pełnych informacji o produkcie, w tym także zdjęcia, opisu czy prezentacji video,
 • cykliczne aktualizacje stanów magazynowych oraz cen produktów w godzinach nocnych,
 • oszczędność czasu ze względu na automatyczne.

 

1Comment

 • juliadiets.com
  PostedSeptember 18, 201612:11 pm0Likes

  Numocco to polski producent i dystrybutor odzieЕјy damskiej. WspГіЕ‚pracuje ze sklepami na zasadzie hurt oraz dropshipping.

Leave a comment