Dropshipping w Polsce jest tematem, który wciąż się rozwija. Jego popularność wciąż rośnie  tak jak rozwijają się pomysły na biznes. Sklepy internetowe dotychczas odzwierciedlały prowadzenie biznesu stacjonarnego. Dziś stały się niezależnym bytem, które nie są uzależnione od kupna towaru i jego przechowywania w magazynach. Dzięki współpracy z hurtowniami dropshipping to właściciele towaru przejmują cały obowiązek skompletowania zamówienia, pakowania i wysyłki na adres Klienta.

Według Google Trends ( zdjęcie poniżej) temat dropshippingu na terenie Polski zostało odnotowane w 2011 roku, choć Google zaznacza, że od 1 stycznia 2011 używa  ulepszonego mechanizmu przypisywania geograficznego. Jednak pierwsze wątki o dropshippingu (opisywane również w książkach specjalistycznych) można odnaleźć już w roku 2008-2009.  Od tego czasu utworzyły się portale skupiające hurtownie dropshipping w Polsce, a także omawiające cechy tego modelu logistycznego. Najpopularniejszymi rejonami w Polsce, które wyszukują tematu dropshippingu jest wielkopolska, małopolska, województwo mazowieckie i śląskie. Obszary, w których wyszukiwanie tematu dropshipping jest najpopularniejsze wiąże się również z popularnością sklepów internetowych prowadzonych w tych rejonach. Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa – to główne ośrodki popularności e-commerce w Polsce.

Rozwiązania hurtowni dropshipping e-commerce w Polsce pozwalają na coraz sprawniejszą implementację produktów w sklepie internetowym. Łatwość wdrożenia produktów do sklepów za pomocą gotowego pliku XML to kwestia kilku chwil wprowadzenia pliku do oprogramowania sklepowego. Opracowane przez najlepsze hurtownie materiały zawarte w pliku ofertowym – opisy produktów (również w języku obcym), zdjęcia produktu wraz z ceną i stanem magazynowym. Aktualizacje stanów magazynowych i cen odbywają się w godzinach nocnych, aby od wczesnych godzin porannych sklep był gotowy do rozpoczęcia sprzedaży.

Wśród najpopularniejszych krajów na świecie, są  Holandia, Czechy, Hiszpania, Norwegia, Włochy, Wielka Brytania, Dania. Temat dropshippingu na świecie na dobre rozwinęło się w roku 2005. Od tego czasu miało już kilka wzlotów i upadków popularności w Internecie. Co ciekawe, według danych przedstawionych przez Google Trends istnieją kontrasty i niewielkie różnice pomiędzy państwami zestawionymi na liście. Państwa, które uważane są za kraje bogate (Norwegia, Holandia, Dania) kontrastują z krajami uważanymi za mniej zamożne (Czechy, Włochy). Dropshipping zatem staje się sposobem na biznes niezależnie od szerokości geograficznej.

Zaletą dropshipping jest również możliwość sprzedaży niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.  Hurtownia może znajdować się w kompletnie innym miejscu niż my i siedziba naszego sklepu internetowego. Sklep internetowy ma za zadanie przyjmować jak najwięcej zamówień. Dzięki integracji z hurtownią może wystawiać produkty bez fizycznego ich posiadania. Przeczytaj  jak wygląda proces zamówienia dropshipping.