Chcesz założyć sklep internetowy w modelu dropshipping ale nie wiesz od czego zacząć? Dobrze trafiłeś! Właśnie  Dowiesz się krok po kroku jakie elementy są niezbędne do założenia sklepu internetowego w modelu dropshipping. Zobacz co jest potrzebne do stworzenia sklepu internetowego w dropshipping.

Pomysł na biznes

Przed rozpoczęciem każdego przedsięwzięcia pomysł na biznes jest pierwszym krokiem do realizacji. Wybór branży, specyfiki sklepu, produktów czy grupy docelowej ma wpływ na charakter i atrakcyjność sklepu internetowego. W obecnym miejscu w jakim jest e-commerce to nie cena gra pierwszą rolę. Musisz zaoferować coś więcej niż to, co mają wszyscy. Wiąże się to z przygotowaniem starannej strategii komunikacji wobec grup docelowych.

Działalność gospodarcza

Sprzedaż w Internecie, by była w pełni legalna musi być oparta na działalności gospodarczej. Obecnie założenie firmy jest uproszczone do minimum – odpowiednie wnioski można złożyć również przez internet.  Należy pamiętać, że sklep internetowy posiada takie same obowiązki  i prawa wobec Klientów jak sklep stacjonarny. W tym także standardowe rozliczanie się z Urzędem Skarbowym i instytucjami finansowymi. Właściciel sklepu rozlicza się z Klientem za zamówiony towar, następnie hurtownia wystawia sklepowi fakturę.  Sprzedaż w modelu dropshipping pozwala na łatwiejszy start w biznesie – nie potrzebna jest bowiem dodatkowa gotówka na zakupienie towaru do sklepu.

Sklep internetowy

Prawidłowo wybrane oprogramowanie sklepu pozwala na dokonanie integracji z dowolnie wybraną hurtownią dropshipping z dowolnej branży. Po wyborze i opłaceniu oprogramowania sklepu internetowego, następuje pobranie produktów z gotowej integracji. Plik XML lub CSV wprowadzony do oprogramowania pozwala na szybkie zatowarowanie wirtualnych produktów, które dodatkowo opatrzone są opisem, zdjęciami w wysokiej jakości, cenami, stanami magazynowymi i filmami video prosto od producenta towaru*. Automatyczne aktualizacje pozwalają nie martwić się o czas spędzony przy zmianie cen i stanów magazynowych  w każdym produkcie po kolei.

Reklama sklepu internetowego

Twój sklep sprzedaje specjalistyczny sprzęt turystyczny? Sprawdź gdzie znajduje się Twoja grupa docelowa – wykorzystaj narzędzia Google (np. Google Trends) aby sprawdzić jakie frazy obecnie są na topie . Twórz dzięki temu interesujący content, który pomoże wybić się spośród tłumu. Stwórz poradniki i wykorzystuj bloga firmowego by informować o nowościach w swoim e-sklepie dropshipping.

Pamiętaj o:

  • założeniu działalności gospodarczej,
  • wyborze platformy sklepowej ze względu na funkcjonalności i możliwość integracji z hurtowniami,
  • osobistym kontakcie z hurtownią,
  • wyborze najlepszych produktów z hurtowni,
  • realizacji planów zgodnie z założeniami biznesplanu.

* – wszystkie omówione elementy są dostępne w najlepiej przygotowanych i zaopatrzonych hurtowniach dropshipping w Polsce.