Gotowy sklep internetowy

Wybór odpowiedniego oprogramowania sklepu internetowego to jedna z najważniejszych decyzji przy uruchamianiu własnego e-sklepu. Pamiętać jednak należy, że o wiele bardziej istotny jest wybór odpowiedniego asortymentu do naszego przyszłego sklepu internetowego. Dla osób, które marzą o szybkim uruchomieniu sprzedaży online i nie mają zbyt dużego doświadczenia w tej materii, najlepszym rozwiązaniem jest więc kompleksowy pakiet, na który składają się wszystkie elementy istotne w e-commerce: od domeny i oprogramowania, przez praktyczne aplikacje, profesjonalny regulamin sklepu wreszcie po niezwykle przydatny support, aż po gotowe produkty ze zdjęciami i opisami.

Ponad 1,7 mln gotowych produktów do wyboru
Platforma sklepowa RedCart przygotowała rozwiązanie skierowane do osób, które chcą otworzyć własny sklep internetowy, ale nie mają asortymentu i nie chcą zajmować się poszukiwaniem dostawcy produktów. Do wyboru jest ponad 1,7 mln gotowych produktów zawierających zdjęcia, opisy, dane techniczne, itp. Produkty pochodzą od producentów, dystrybutorów oraz hurtowni z takich branż, jak np. odzież i bielizna, zabawki dla dzieci, książki, kosmetyki, artykuły erotyczne, sprzęt IT, RTV i AGD, artykuły sportowe, galanteria skórzana, prezenty, asortyment zoologiczny, produkty motoryzacyjne i wiele innych.

W dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie odgrywają i odgrywać będą wszelkiego rodzaju narzędzia i rozwiązania techniczne, które mają na celu uproszczenie pracy oraz podniesienie efektywności sprzedaży. Z punktu widzenia naszych klientów, a co za tym idzie właściciela sklepu bardzo istotne jest zapewnienie w sklepie bogatej i zawsze aktualnej oferty. Integracja sklepu z hurtownią internetową lub bazą produktową to swego rodzaju must have dla każdego nowoczesnego sklepu: umożliwia automatyczne zaciągnięcie zdjęć i opisów oraz aktualizację stanów magazynowych i cen. Trzeba pamiętać przy tym, że nie każdy sklep można w łatwy i wygodny sposób zintegrować z każdą hurtownią: wymaga to czasem dodatkowych prac wdrożeniowych lub często jest wręcz niemożliwe. Jedną z platform, która w swoim portfolio ma najwięcej możliwości pod względem integracji z dostawcami jest RedCart, specjalizująca się m.in. w integracjach z hurtoweniami dropshipping.


Gotowy sklep internetowy

Wszystkie narzędzia w zasięgu ręki
Dla osób, które chcą szybko uruchomić w pełni funkcjonalny sklep, ominąć wieloetapowy nieraz proces kompletowania sklepu i przejść do sprzedaży, najlepszym rozwiązaniem są narzędzia kompleksowe i gotowe: oferujące funkcjonalności, które można wybrać i włączyć za pomocą kilku kliknięć. Trzeba bowiem pamiętać, że samo oprogramowanie sklepu to jeszcze nawet nie połowa sukcesu. E-biznes nie ma racji bytu także bez szeregu usług, dzięki którym możliwe będzie realizowanie zamówień, takich jak różnorodne systemy płatności i firmy kurierskie oraz cała gama narzędzi marketingowych, mających na celu promocję sklepu: integracja z porównywarkami cen, serwisami aukcyjnymi, systemami zbierania opinii. Na rynku istnieje oraz powstaje obecnie mnóstwo narzędzi marketingowych oraz około e-commercowych, które usprawniają sprzedaż. Korzystają z nich chętnie najlepsze sklepy, które wiedzą jak ważne jest podążanie za rynkowymi trendami.

Grafika i RWD
Wielu początkujących e-sprzedawców zapomina o znaczeniu, jakie w sklepie spełnia szata graficzna, która powinna być nie tylko estetyczna i miła dla oka, ale także dostosowana do określonej branży oraz spełniać wszystkie najważniejsze zasady usability, dzięki czemu sklep jest intuicyjny, a każdy jego element służy maksymalizacji sprzedaży. Dlaczego nie warto bagatelizować tego elementu? To tak, jakby urządzić sklep stacjonarny, któremu zafundujemy brzydką lub nieprzykuwającą oka witrynę. Nawet więcej, ponieważ w tradycyjnym sklepie zawsze może obronić nas zdolny sprzedawca – natomiast konsument w sieci podejmuje decyzje tylko i wyłącznie na podstawie wrażeń wizualnych.

Jedną z ważnych rzeczy, która zyskuje na znaczeniu w oczach e-sprzedawców, ale jest wciąż przez wielu z nich niedoceniana jest wyposażenie e-sklepu w wersję na urządzenia mobilne, czyli RWD. Warto o tym pomyśleć z co najmniej dwóch, bardzo istotnych powodów: najnowsze algorytmy Googla faworyzują strony mobile friendly, ponadto urządzenia mobilne stanowią bardzo ważny i prężnie rozwijający się kanał sprzedaży.

Regulamin, GIODO, polityka cookies …
Uruchomienie biznesu w sieci łączy się także z szeregiem obowiązków wynikających m.in. zwłaszcza z nowej z ustawy o prawach konsumenta oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Sklep wyposażyć należy więc w profesjonalny i zgodny z obowiązującym prawem regulamin oraz wypełnić wszystkie obowiązki informacyjne w sklepie, które na e-sprzedawcę narzuca nowa ustawa. Kolejnym, bardzo ważnym obowiązkiem jest rejestracja bazy klientów w GIODO, czyli u Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Wszystko w jednym pakiecie
Na w pełni funkcjonalny, przygotowany do sprzedaży sklep internetowy, składa się więc wiele elementów, które mało doświadczonego w e-commerce sprzedawcę mogą przyprawić o ból głowy. Zwłaszcza, gdy sklep internetowy, przynajmniej w początkowej fazie jest sposobem na dodatkowy zarobek, a nie głównym zajęciem – jak wskazuje bowiem doświadczenie, wiele ze e-sklepów zamyka się po pierwszym roku istnienia, jednak niektóre z nich rozwijają się i osiągają prawdziwy sukces.

Dla sprzedawców, którym brakuje czasu na żmudne kompletowanie e-biznesu i którym zależy na szybkim i łatwym uruchomieniu sklepu, platforma RedCart przygotowała ofertę gotowego sklepu internetowego. Gotowy sklep od RedCart to m.in. zaawansowane i bogate we wszystkie najważniejsze funkcjonalności oprogramowanie sklepu, usługa hostingu, domena oraz integracja z wybranymi hurtowniami, która pozwala automatycznie zatowarować sklep. To także niezwykle ważna w e-commerce dedykowana, indywidualna szata graficzna wraz z mobilną maską graficzną RWD oraz zestaw usług graficznych.

Otwierając gotowy sklep zyskujemy także profesjonalny regulamin opracowany przez prawników oraz dokumentację GIODO, certyfikat bezpiecznego szyfrowania danych SSL, co odciąża od niewygodnych formalności. Nie do przecenienia jest także dostęp do stałej opieki technicznej, której tak bardzo brakuje zwłaszcza w przypadku tzw. darmowego oprogramowania. Korzyścią jest więc zdecydowana oszczędność nerwów, czasu i pracy – ale także pieniędzy: ponieważ zawsze wykupienie usług z osobna jest droższym rozwiązaniem, niż zdecydowanie się na kompleksowy pakiet.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie RedCart Gotowy sklep internetowy

1Comment

  • Web Hosting
    PostedDecember 5, 20163:47 pm0Likes

    Zal z sklep na Facebooku i promuj sie dzieki Facebookowi. Zachecaj uzytkownik w Twojego sklepu do klikniecia Lubie to! , gromadz fan w, buduj lojalnosc i przywiazanie Klient w do sklepu.

Leave a comment