Odzież i bielizna należy do najczęściej poszukiwanego przez klientów asortymentu w sieci: na podstawie analiz rynkowych to właśnie sklepy odzieżowe mają największy, bo ok. 30% udział w całej sprzedaży internetowej. Jednocześnie, na przestrzeni ostatnich pięciu lat sklepy internetowe posiadające asortyment odzieżowy zaliczyły wzrost sprzedaży o ok. 80%. Nic więc dziwnego, że chociaż konkurencja jest spora, otworzenie sklepu właśnie z odzieżą jest popularnym wśród przedsiębiorców pomysłem na biznes internetowy.

Walka o klienta wśród setek sklepów oferujących asortyment związany z modą sprawia, że oferta w sklepie powinna się wyróżnia oraz być atrakcyjniejsza od konkurencji. Integracja z internetową hurtownią odzieżową z pewnością ułatwia zarządzanie asortymentem oraz wybór spośród setek lub tysięcy produktów, także na podstawie oceny atrakcyjności zdjęć produktowych – tak, aby skomponować idealną ofertę do swojego sklepu. Tym bardziej, kiedy współpraca z dostawcą oparta jest na zasadzie dropshipping i nie trzeba kupować towaru, zanim klient nie złoży zamówienia. Wystarczy jedynie dokonać odpowiedniej selekcji w swoim sklepie, przy pobieraniu oferty w pliku do sklepu.

Dlatego tak ważnym aspektem jest wybór dostawcy, który spełni nasze oczekiwania i z którym współpraca przebiegać będzie bezproblemowo. Warto pamiętać o tym zwłaszcza, że jak często staramy się to podkreślić – nie ma jednej recepty lub jednego sposobu na handel w dropshipping. Każdy z hurtowników określa swoje indywidualne zasady i warunki, od ich całości zależy więc m.in. kształt i opłacalność całego e-biznesu.

Gotowy sklep internetowy RedCart

Godne polecenia, sprawdzone i działające od wielu lata na rynku hurtownie dropshippingowe znajdują się w zakładce „hurtownie”, natomiast w tym wpisie chcielibyśmy przedstawić bliżej hurtownię Aliston – internetową hurtownię odzieżową współpracującą w modelu dropshipping. Największą zaletą hurtowni jest ilość towaru w ofercie: 12 000 produktów to liczba, która pozwala każdemu e-sprzedawcy na dobranie oraz skomponowanie asortymentu w swoim e-sklepie. Dodać do tego należy, że są to w większości produkty sprawdzonych polskich producentów, które charakteryzują się wysoką jakością i które ciężko znaleźć w galeriach handlowych. To właśnie internet jest przestrzenią, gdzie tego typu asortyment ma szansę konkurować z ofertą sklepów sieciowych. Sklepy internetowe mogą poszerzyć swój asortyment o odzież damską, męską i dziecięcą, bieliznę, wyroby pończosznicze, kostiumy kąpielowe, dodatki i akcesoria. W ofercie hurtowni znajdują się wysokiej jakości wyroby większości znanych na polskim rynku marek, takich jak Nife, Figl, Alles, Gatta, Key, Moraj oraz wielu, wielu innych.

Leave a comment