Integracja sklepu internetowego z hurtownią to pierwszy krok do realizacji pomysłu na biznes. Model dropshipping umożliwia sklepom internetowym tworzyć atrakcyjne oferty produktów

Krok 1. Kontakt z hurtownią

W celu nawiązania współpracy, należy bezpośrednio skontaktować się z wybraną hurtownią. Dzięki temu dowiesz się w jaki sposób hurtownia organizuje swoje zaplecze produktów, w jaki sposób skonstruowane są pliki integracyjne, a także jakie dokumenty będą potrzebne do rozpoczęcia współpracy. Z niektórymi hurtowniami kontakt jest wyłącznie telefoniczny bądź mailowy. Ze względu na ochronę swojej oferty, większość hurtowni wymaga wcześniejszej rejestracji w celu uzyskania dostępu do produktów i cen jakie oferuje.

Krok 2. Rejestracja i aktywacja konta

W większości przypadków wymagana jest rejestracja w celu poznania kompletnej oferty hurtowni. Aktywacja konta trwa od kilku minut, godzin do nawet 1 czy 2 dni roboczych. Podczas rejestracji wymagane dane to: nazwa firmy, NIP, adres i dane kontaktowe. Niektóre z hurtowni dropshipping wymagają przesłania potwierdzenia założenia działalności gospodarczej, a także odpowiedniego potwierdzenia rejestracji sklepu internetowego. Wszystko to ma na celu zweryfikować wiarygodność kandydata. Czas oczekiwania na aktywację konta hurtownia przeznacza na wprowadzenie danych do swojej bazy potencjalnych Klientów.

Po aktywacji konta wystarczy zalogować się na stronie hurtowni, lub bezpośrednio skontaktować się z osobą kontaktową (telefonicznie lub mailowo), z którą możemy omówić współpracę na zasadzie dropshippingu. Warto podawać nazwę swojego sklepu. Hurtownia decyduje również o wyrażeniu zgody na wykorzystanie zdjęć produktów i gotowych opisów produktów do Twojego sklepu. Jeśli decyzja jest pozytywna, z pewnością zostaniesz o tym poinformowany, a na koncie hurtowni zostanie dodana informacja o współpracy na zasadzie dropshipping.

Krok 3. Wprowadzenie oferty do oprogramowania sklepowego

Import produktów to ostatni krok w procesie integracji sklepu internetowego z hurtownią dropshipping. Proces importowania oferty może zająć trochę czasu – w zależności od ilości importowanych produktów. Przy kontakcie z hurtownią warto wcześniej określić ile produktów chcemy wprowadzić do sklepu internetowego. Hurtownie przygotowują bowiem od jednego, ogólnego pliku integracyjnego dla wszystkich, lub też indywidualny plik dla jednego Klienta.

Produkty, ceny, opisy, kategorie, zdjęcia i stany magazynowe są w pliku XML. W zależności od wyboru oprogramowania sklepu internetowego, wystarczy wpisać login i hasło w panelu administracyjnym, by mieć zawsze dostęp do zawsze aktualnej oferty z hurtowni. W zależności od systemu wymagane będzie również wprowadzenie klucza integracyjnego i zaznaczenie zakresu integracji z hurtownią. Kiedy oferta zostanie pobrana, można rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym dropshipping.

Korzyści z integracji z hurtownią dropshipping:

  • brak inwestycji w towar,
  • brak magazynowania,
  • oszczędność czasu oraz środków finansowych,
  • automatyczne aktualizacje bez konieczności włączania komputera,
  • zawsze aktualne stany magazynowe i cen ,
  • wszystkie dane są dostępne w panelu administracyjnym sklepu internetowego.

Sprawdź, jak założyć sklep internetowy oparty o integrację z hurtownią dropshipping.