Jak założyć sklep internetowy?

Jak założyć sklep internetowy i od czego zacząć? Takie pytania pojawiają się najczęściej przy uruchamianiu własnego e-biznesu. Decydując się na sklep internetowy w modelu dropshipping na początku musisz wybrać odpowiednie oprogramowanie by założyć sklep. Elastyczny model dropshippingu pozwala na stworzenie centrum sprzedażowego w każdym miejscu w Polsce.

 

1. Oprogramowanie sklepu dropshipping

Sklep internetowy na platformie oprócz dostępnych narzędzi i funkcjonalności, musi umożliwiać proces integracyjny z wybranymi dostawcami towaru. Panel administracyjny musi być przejrzysty i intuicyjny, aby niezależnie od poziomu doświadczenia z oprogramowaniem e-commerce można było bez problemu obsługiwać sklep. Narzędzia w oprogramowaniu SaaS umożliwiają prowadzenie funkcjonalnego biznesu internetowego, który jest dostępny z każdego miejsca z dostępem do Internetu bez konieczności instalowania dodatkowych programów.

Wsparcie techniczne oraz bezpłatna obsługa Klienta to aspekty, które wyróżniają dzierżawę oprogramowania spośród innych rozwiązań systemowych. Dodatkowo otrzymujesz gotową szatę graficzną, hosting, narzędzia marketingowe i narzędzia do pozycjonowania. Ponadto raporty w sklepie pozwalają na unowocześnienie swojego biznesu na podstawie realnych danych. Sklep ze stałym abonamentowym cennikiem bez ukrytych kosztów to stosunkowo tanie rozwiązanie dla początkujących jak i doświadczonych sprzedawców internetowych.

Zanim założysz e-sklep – wypróbuj bezpłatnie sklep testowy na okres 14 dni – za darmo, bez umów i konsekwencji. Przekonaj się jak prosto jest założyć sklep internetowy!

 

2. Domena

Wybór domeny wiąże się z wybraniem ostatecznej nazwy dla naszego sklepu internetowego. Warto jednak, aby domena była:
krótka – im krótsza  tym lepsza,
łatwa do zapamiętania i zapisania przez Klienta – choćby podczas rozmowy telefonicznej,
– aby wymówienie nazwy nie było kłopotliwe i nie kojarzyło się negatywnie,
– trafna – warto, aby nazwa domeny kojarzyła się z branżą,
– z końcówką .pl
– jeśli planujesz prowadzić sprzedaż wyłącznie na terenie kraju.

Nazwa domeny ma również znaczny wpływ na pozycjonowanie sklepu internetowego  – posługiwanie się nazwą jako słowem kluczowym może pomóc naszej pozycji w Internecie. Jeśli nazwa, którą wymyśliłeś jest już zajęta – sprawdź, czy nie jest na sprzedaż. Być może nie jest używana od lat i za niewielki koszt można będzie ją odkupić. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę – warto pomyśleć nad nową nazwą.

 

3. Hosting

W przypadku platformy w modelu SaaS, czyli dzierżawie oprogramowania sklepowego – hosting jest w cenie abonamentu. Oznacza to brak dodatkowych kosztów na samodzielne wynajmowanie serwerów oraz opłacaniu specjalistów i administratorów.

Rozwiązania hostingowe mają wpływ na funkcjonowanie sklepu: jego szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Serwery, które utrzymują wirtualny sklep muszą również zapewniać bezpieczeństwo transakcji w nim dokonywanych. W tym przypadku nad bezpieczeństwem zakupów internetowych w sklepie dropshipping czuwają certyfikaty SSL, które zainstalowane chronią przesyłane dane przed niepożądanymi przekierowaniami i kradzieżą danych przesyłanych podczas dokonywania transakcji. Szyfrowane połączenie 256 bitowe gwarantują najbardziej zaufane przekazywanie danych. Certyfikaty SSL są stosowane także w bankach podczas logowania do konta – charakterystycznym znakiem rozpoznawczym bezpiecznego połączenia jest znak kłódki oraz rozszerzenie adresu na https:// Obecnie protokół SSL realizuje uwierzytelnianie serwera, danych i integralności przesyłania informacji.

Hosting w obrębie oprogramowania SaaS to również codzienne dokonywanie aktualizacji i dostosowywanie sklepów do najnowocześniejszych trendów z branży e-commerce. Aktualizacje i tworzenie kopii zapasowych powoduje, że cenne dane zawsze zostaną zachowane.

 

4. Hurtownie dropshipping

Wybór hurtowni dropshipping staje się wyborem, który stanowi o sukcesie naszego przedsięwzięcia.
Liczba produktów w hurtowni może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy gotowych produktów gotowych do wysyłki wprost na podany przez Klienta adres.

Najpopularniejsze branże, w których znajdziemy hurtownie dropshipping to: odzież, zabawki, biżuteria, erotyka, sport, obuwie oraz elektronika.

Aby nawiązać współpracę  należy bezpośrednio skontaktować się z dostawcą  i ustalić warunki współpracy. By zobaczyć produkty w sklepie często wystarczy zarejestrować się na stronie hurtowni – aktywacja konta trwa około 1 dnia roboczego i przeważnie jest bezpłatna.

 

5. Integracja

Dzięki integracji za pomocą plików XML bądź CSV jest możliwa integracja sklepu z wybraną hurtownią dropshipping.

Obecnie dostawcy w ofertach współpracy oferują w ramach integracji:
zdjęcia produktów – w wysokiej jakości do wykorzystania w sklepie internetowym, często zdjęcia pochodzą wprost od producenta,
opisy produktów – w języku polskim, angielskim czy niemieckim – to często już standard wśród nowoczesnych dostawców,
pliki XML to wygodny sposób na przekazywanie danych pomiędzy hurtownią a sklepem,
aktualizacja stanów magazynowych oraz cen produktów w sklepie internetowym w godzinach nowych – samodzielne aktualizacje, które nie wymagają nawet włączania komputera.

3Comments

 • Kaja
  PostedJanuary 15, 20154:11 pm0Likes

  Czy pomagacie w uruchomieniu takiego sklepu?

  • eDropshipping.info
   PostedJanuary 16, 20159:34 am0Likes

   Proszę skontaktować się bezpośrednio z platformą sklepową RedCart.pl, która specjalizuje się oprogramowaniu sklepu dla dropshippingu. Pomogą Pani w uruchomieniu sklepu, a także później w jego promocji.

 • Mariusz P.
  PostedJune 1, 20157:31 pm0Likes

  jak dokladnie dziala integracja z hurtownia?
  ja wgrywam plik czy w jaki sposob to sie odbywa

Leave a comment