Dropshipping oprócz zarobku to również koszty, które przez prowadzeniem handlu internetowego warto przekalkulować. Zobacz najważniejsze kwestie, które będą konieczne do prowadzenia własnego biznesu dropshipping.

Oprogramowanie

Przed rozpoczęciem realizacji pomysłu na biznes należy zdecydować się na wybór oprogramowania sklepowego, który umożliwia integrację z hurtownią.
Łatwe importowanie pliku XML i zaciąganie z nich oferty produktowej powinno być intuicyjne. Dodatkowe narzędzia, które umożliwiają optymalizację sklepu z zakresu SEO oraz marketingu pozwolą stworzyć funkcjonalny sklep internetowy na zasadzie dropshippingu.

Koszt dzierżawy oprogramowania w przypadku platformy RedCart wynosi obecnie od 600 zł netto rocznie.

Hurtownia

Zanim rozpoczniemy współpracę z wybraną przez nas hurtownią,warto upewnić się, że ten model jest bezpłatny. W większości przypadków taka współpraca nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Może jednak zdarzyć się, ze hurtownia będzie pobierała opłaty za wysyłkę.
Niektóre hurtownie za dostęp do ich oferty produktowej wnoszą o uiszczenie opłaty. Dlatego szczególnie zalecamy wcześniejszy, bezpośredni kontakt z wybraną hurtownią.

Wysyłka zamówień

Hurtownie wysyłając towar bezpośrednio do Klienta naliczają opłaty za wysyłkę. Rozpoczynając współpracę z hurtownią dropshipping dowiedz się na początku jakie koszta związane z wysyłką zamówienia.
Większość hurtowni oferuje bezpłatne pakowanie zamówienia, jak i użycie wszystkich materiałów, które zostają wykorzystywane. Dzięki temu, Sprzedawca internetowy nie będzie ponosił dodatkowych kosztów – hurtownie bowiem wliczają takie usługi w cenę produktów.

Promocja

Reklamowanie sklepu internetowego jest wymogiem, który trzeba spełnić, aby zdobyć pierwsze zamówienia do sklepu. Pozycjonowanie sklepu obecnie jest kosztem najdroższym jeśli chodzi o promocję sklepu internetowego dropshipping. Dodatkowo w skład reklamy wchodzą również kampanie reklamowe – Google AdWords czy reklamy na portalu społecznościowym – to koszta, które zwrócą się w momencie zaistnienia sklepu w świadomości Klientów i pierwszych pozytywnych opiniach.

W przypadku pakowania zamówień, warto również uwzględnić koszta związane z przygotowaniem materiałów reklamowych. Taśmy z logiem i adresem sklepu, ulotki, foldery, wizytówki czy kupony z kodem rabatowym – wszystko należy uwzględnić w ogólnych kosztach związanych z promocją sklepu.