Twoim noworocznym postanowieniem jest założenie własnej działalności gospodarczej w postaci sklepu internetowego? Doskonale się składa! Podpowiemy Ci co trzeba zrobić aby uruchomić dropshipping w e-biznesie! Masz pomysł i gotowy biznesplan – nadszedł czas na realizację. Oto kilka najważniejszych składników do prawidłowo funkcjonującego sklepu internetowego dropshipping.

DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA

Pamiętaj, że legalna sprzedaż w Internecie cechuje się posiadaniem firmy. Zwłaszcza jeśli chcesz sprzedawać w postaci sklepu online. O tym jak założyć działalność gospodarczą opracowaliśmy w dropshipping – czy warto?

OPROGRAMOWANIE SKLEPU

Kolejnym etapem jest założenie sklepu na wybranej platformie sklepowej. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

– bezpłatne wsparcie konsultantów,
– integracje z hurtowniami dropshipping,
– integracje z systemami płatności, porównywarkami cen,
– możliwość dostosowania gotowego szablonu  sklepu lub zamówienia indywidualnej szaty graficznej,
– sprzedaż wielokanałowa (sklep internetowy, Allegro, eBay, Świstak, Amazon Marketplace, Google Merchant, Facebook)

WYBRANIE BRANŻY

Coraz więcej dostawców w różnych branżach oferuje taki model współpracy. Obecnie do najpopularniejszych hurtowni dropshipping możemy zaliczyć:

– hurtownie odzieżową,
– hurtownie zoologiczną,
– hurtownie zabawek,
– hurtownie sportową,

a wśród nich pojawiają się ciągle nowe – np. hurtownie modelarskie, hurtownie torebek czy hurtownie z akcesoriami dla dorosłych.

WYBRANIE DOSTAWCY

Współpraca dropshipping zaczyna się od dokonania wyboru odpowiedniej hurtowni. Można skorzystać z gotowej listy dostawców.

Jeśli masz własnego dostawcę, który oferuje taki model współpracy, a wybrana platforma sklepowa nie posiada jeszcze z nim integracji – nie ma problemu. Proces integracji oprogramowania z ofertą dostawcy w zależności od rodzaju i jakości plików XML, trwa stosunkowo niedługo. Czas podczas łączenia oferty dostawcy ze sklepem można wykorzystać na konfigurację sklepu pod względem własnych upodobań.

PROMOCJA I SPRZEDAŻ

Rolą i celem sklepu internetowego jest wypromowanie oferty/produktów/towarów z hurtowni dropshipping. W tym celu przydatne staną się wbudowane narzędzia oferowane przez system sklepowy takich jak:

– kupony i bony rabatowe,
– cross-selling,
– promocje i wyprzedaże,
– wyszukiwarki cenowe,
– newsletter,
– gotowy moduł bloga.

Więcej narzędzi marketingowych i ich zastostosowanie znajdziesz we wpisie dropshipping dla e-biznesu.

Życzymy powodzenia!

Leave a comment