Aby stworzyć sklep internetowy dropshipping, niezbędnym elementem jest wybór odpowiedniego oprogramowania. Ten element jest jednym z pierwszych, które należy wybrać zaraz po sprecyzowaniu swojego pomysłu na biznes.

Oto 7 wskazówek na co zwracać uwagę przy wyborze oprogramowania sklepowego:

1. Okres testowy – warto wypróbować sklep i oprogramowanie zanim się zdecydujesz na jego opłatę. Przeważnie platformy oferują średnio 14 dni darmowego użytkowania systemu. W tym czasie zapoznajesz się z zakładkami, funkcjami i dostępnymi narzędziami. Koniec okresu testowego nie zobowiązuje Cię do aktywacji sklepu.

2. Narzędzia i funkcjonalności – to dzięki nim będziesz w stanie intuicyjnie obsługiwać sklep, zamówienia, ale również będziesz wykorzystywał możliwości, które pozwolą osiągnąć cel – zwiększać sprzedaż. Zobacz na takie kwestie jak: integracja z hurtowniami, płatnościami, kurierami, serwisami aukcyjnymi, porównywarkami i programami do fakturowania.

3. Wygląd sklepów – ponieważ większość Klientów jest wzrokowcami, warto zadbać o unikalny wygląd sklepu . Pomyśl zatem czy oprogramowanie sklepu daje Ci możliwość modyfikowania gotowego szablonu za pomocą kodu CSS lub zamówienia indywidualnej grafiki.

Sklepy internetowe RedCart

4. Bezpieczeństwo – czy platforma sklepowa dba o Twoje bezpieczeństwo i oferuje zabezpieczenia dla przyszłych sklepów zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym? Jeśli tak, to jest to Partner godny zaufania. Certyfikat SSL i regulamin sklepu to jedne z wielu ważnych i potrzebnych rzeczy w sklepie. Od nich zależy w dużej mierze czy Klient zaufa sklepowi i złoży w nim zamówienie.

5. Raporty i statystyki – czy oprogramowanie oferuje Ci dostęp do statystyk i raportów dotyczących Twojej sprzedaży, Klientów i najlepiej sprzedających się produktów? Dzięki temu na bieżąco otrzymujesz informacje m.in. o porzuconych koszykach. Reagując w odpowiedni sposób na zachowania Klientów (które zauważysz w raporcie) możesz wpłynąć na swój biznes dzięki odpowiedniej wiedzy.

6. Narzędzia marketingowe i SEO – czy platforma w której chcesz założyć sklep internetowy posiada moduły do własnoręcznego pozycjonowania lub wypełnienia odpowiednich miejsc słowami kluczowymi. Narzędzia marketingowe  i takie elementy podwyższające sprzedaż jak cross selling, kupony rabatowe, bony czy program lojalnościowy.

7. Pomoc – czy platforma sklepowa udzieli Ci pomocy telefonicznej gdy będziesz miał problem? Po założeniu sklepu Biuro Obsługi Klienta powinno być dostępne dla każdego właściciela e-biznesu. Dlatego dowiedz się jakie formy komunikacji są preferowane przez Twojego przyszłego partnera biznesowego.

sklep dropshipping hurtownie
Jakie oprogramowanie sklepu dropshipping wybrać?