Sklep internetowy, który sprzedaje w modelu dropshipping ma za zadanie zebrać jak najwięcej zamówień od Klientów. Produkty z hurtowni, w pełni zintegrowane z systemem oprogramowania sklepowego. Niezależnie czy jest to dzierżawa oprogramowania, wersja dedykowana czy pudełkowa – każdy z nich powinien uzyskać pełen dostęp do oferty z pliku XML. Integracja pozwala na pobieranie i aktualizowanie oferty w godzinach nocnych tak, by sklep internetowy od rana był gotowy do sprzedaży.
Jak wygląda ten wygodny model sprzedaży od strony zamówienia?

Proces zamówienia w sklepie internetowym dropshipping

1. Oferujesz produkty na stronie swojego sklepu. Klient odwiedza sklep, przegląda produkty a na końcu składa zamówienie. W tym momencie generowane jest zapytanie do hurtowni o dostępność produktu.
2. Dostawca (hurtownia) otrzymuje automatyczną rezerwację na wybraną przez Klienta ilość sztuk produktu (w przypadku wystarczającej liczby produktów w hurtowni). Do systemu trafia informacja o potwierdzonej ilości sztuk produktu.
3. Generowane jest potwierdzenie o transakcji dla Klienta, a także czekanie na dokonanie opłaty za zamówienie. Gdy kwota zostaje zaksięgowana, przez dystrybutora wpływa wiadomość o kolejnych etapach zamówienia.
4. Sprzedawca w sklepie internetowym dokonuje płatności hurtowni dropshipping, pomniejszając kwotę o wysokość marży. Hurtownia w tym czasie kompletuje zamówienie.
5. Po opłaceniu zamówienia, hurtownia przygotowuje towar do wysyłki. Jeśli sklep posiada materiały reklamowe, dołącza je do zamówienia  i skompletowane produktu wysyła na adres podany przez Klienta.

Aby e-sklep dropshipping był skuteczny w swojej branży ważne jest, aby współpraca z hurtownią była szybka i sprawna. Zadowolenie Klientów z realizowanych zamówień będzie najlepszą reklamą dla sklepu. Sprzedaż w modelu dropshipping jest skonstruowana tak, że nie wymaga ona dużej ingerencji człowieka.

Zalety:

  • hurtownia zajmuje się kompletowaniem, pakowaniem oraz wysyłką towaru do Klienta,
  • brak inwestycji w strukturę logistyczną sklepu,
  • po stronie hurtowni należy obsługa rozliczeń oraz reklamacji.

Wady:

  • zależność od hurtowni,
  • ewentualne pomyłki w kompletowaniu zamówienia od strony hurtowni,
  • brak możliwości odbioru osobistego przez Klienta.

 

dropshipping zamówienia
Proces zamówienia w sklepie internetowym dropshipping

1Comment

Comments are closed.