Proces zamówienia w modelu dropshipping jest szybkim sposobem na dostarczenie Klientowi zamówionych produktów w sklepie. Choć cały proces zamówienia opiera się na dwóch filarach: sklepie internetowym oraz wybraną hurtownią. Sklep internetowy w całym procesie zamówienia ma za zadanie zebrać jak najwięcej zamówień od Klientów, które kolejno są przekazywane do realizacji zintegrowanej hurtowni. Kiedy proces zamówienia idzie prawidłowo – hurtownia jest gotowa do wysyłki zamówienia. Oto jak wygląda przesyłka w modelu dropshipping.

KOSZTY PRZESYŁEK W DROPSHIPPING

Częstym pytaniem wśród początkujących sprzedawców w modelu dropshipping jest “czy hurtownie pobierają opłaty za wysyłkę zamówienia?”. Otóż wszystko zależy od regulaminu, który obowiązuje w wybranej hurtowni.
Niektóre z nich koszty pakowania wraz ze wszystkimi materiałami, które są wykorzystywane oferowane są bez uiszczania dodatkowej opłaty. Hurtownie wliczają koszt takich usług do cen produktów. W związku z tym przedsiębiorca płacąc za produkt ma zapewnioną gwarancję wysyłki.

UŻYTE MATERIAŁY DO PAKOWANIA PRZESYŁEK

Użyte materiały do pakowania przesyłek są dostosowane do specyfiki produktu. Jeśli cechy zamówionego towaru pozwalają na wykorzystanie standardowych materiałów o przesyłkę możemy być spokojni. Trwały towar, o niewielkich rozmiarach może być bez problemu zapakowany do bezpiecznej koperty bąbelkowej. Kruche towary, które są podatne na uszkodzenia mechaniczne pakowane są do paczki z elementami, które chronią towar przez uszkodzeniem. Jeśli gabaryt produktu jest większy od standardowego, pakowany jest on w wypełniony styropianem. W zależności od wyboru metody wysyłki (Poczta Polska, Paczkomaty, kurierzy), przewoźnik może mieć wpływ na sposób pakowania zamówienia. Często są to odgórne wytyczne.

OPISY PRZESYŁEK DROPSHIPPING

Sklep internetowy sprzedający za pomocą metody dropshipping nie ujawnia Klientowi, że zamówione produkty wychodzą od hurtowni. Hurtownia dropshipping wysyłając paczkę do Klienta sklepu internetowego nie powinna zawierać informacji, które mogłyby ujawnić dane bezpośredniego dostawcy.

ŚLEDZENIE PRZESYŁEK

Numery przypisywane indywidualnie do każdej nadanej wysyłki pozwalają na jej śledzenie od czasu dostarczenia paczki kurierowi lub Poczcie Polskiej. Po wpisaniu kodu na stronie doręczyciela wyświetlany jest obecny stan przesyłki. Obecnie każdy dostawca daje możliwość podejrzenia statusu zamówienia.

CZY MOGĘ SIĘ REKLAMOWAĆ?

W przypadku niektórych hurtowni istnieje możliwość wykorzystania wysyłek jako miejsca reklamowego. Dla właścicieli sklepów to doskonała okazja do przypomnienia się Klientowi, a także skuszeniem go na kolejne zakupy wykorzystując na przykład ulotki, foldery, kody rabatowe, wizytówki czy gadżety upominkowe. W przypadku umówienia się z hurtownią, do pakowania wysyłek można również taśmy pakującej z logiem i adresem sklepu internetowego. Wystarczy, że sklep internetowy podeśle wcześniej wybrane materiały reklamowe dostarczone do hurtowni z wyraźną instrukcją na jakiej zasadzie materiały reklamowe mają być dołączone do przesyłki.

Należy pamiętać, że każda hurtownia posiada własne zasady i regulaminy, którym podlegają. Dlatego skontaktuj się z hurtownią w celu omówienia szczegółów wysyłek i metod reklamowych. Aby zdobyć niezbędne informacje od hurtowni – zadzwoń lub wyślij mail z zapytaniem.

Przesyłanie zamówień w modelu dropshipping w sklepie internetowym